Dotychczasowa strona będzie działała przez pewien czas jako archiwum.

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK W PRZEDSZKOLU

Nasze Przedszkolaki brały udział w organizowanym przez UNICEF „Światowym Dniu Mycia Rąk” obchodzonym corocznie 15 października. Celem akcji było przypomnienie, że jedną z najprostszych i najtańszych metod ograniczenia liczby zachorowań  jest mycie rąk wodą z mydłem. Prawidłowe i częste mycie rąk jest szczególnie ważne w czasie, w którym obecnie żyjemy. 

Dzieci przypomniały sobie, w jakich sytuacjach należy koniecznie umyć ręce. Pani Danusia podkreśliła, że mycie rąk nie może trwać krócej niż 30 sekund. W ciągu zaledwie 15 sekund mycia rąk wodą z mydłem redukujemy liczbę bakterii o około 90 proc., a przez kolejne 15 sekund usuwamy pozostałe drobnoustroje, które mogą być przyczyną groźnych chorób.
Przy piosence „Czyste ręce” i ilustracjach do niej, dzieci utrwaliły sobie poszczególne etapy ich prawidłowego mycia. Odbyły się także ćwiczenia praktyczne w prawidłowym myciu rąk ☺

Eksperyment „Dlaczego warto myć ręce?”, który dzieci przeprowadziły, uświadomił im, że do skutecznego mycia rąk niezbędne jest mydło. 

 

 

 

 

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik 

2 października 2020 r. uczniowie  klas od  2 do 8 pojechali do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu "Rozwój edukacyjny dzieci ze szkół podstawowych w Gminie Stanisławów". Wrażeń nie zabrakło, a mamy nadzieję, że wiedza została pogłębiona i rozbudzona - zwłaszcza z przedmiotów ścisłych :)