Get Adobe Flash player

Rok szkolny 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018      

W piątek 22 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny   2017/2018. W ten uroczysty dzień uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście zebrali się na boisku szkolnym. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu szkoły, głos zabrała Pani Dyrektor Magdalena Kożuch, która powitała przybyłych gości:  Wójta Gminy Stanisławów - pana Adama Sulewskiego i Zarząd Rady Rodziców. Pani Dyrektor pogratulowała uczniom efektów całorocznej pracy oraz wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody za wysokie wyniki w nauce. Następnie Pan Wójt Adam Sulewski wręczył specjalną nagrodę Emilii Śpiewak z klasy szóstej- najlepszej uczennicy w szkole, która jest również w tym roku najlepszą uczennicą w Gminie Stanisławów, a uzyskała średnią ocen 6,0.
     Na tę szczególną okazję uczniowie klasy V pod kierunkiem p. Anny Kowalczyk przygotowali piękny program artystyczny, w którym nie zabrakło wierszy, podziękowań i piosenek. Po uroczystej akademii odbyły się jeszcze spotkania z wychowawcami w klasach i można już było zacząć wakacje !

 

ZDJĘCIAZakończenie roku szkolnego

 AGROZABAWA W DOLINIE BOBRÓW NAD ŚWIDREM 

W dniu 19.06.2018r. klasa pierwsza wraz z wychowawczynią Urszulą Dzido i rodzicami: Panią Renatą Domaszczyńską i Panem Mariuszem Gostołkiem wybrała się do Gospodarstwa agroturystycznego „Dolina Bobrów”, które położone jest nad rzeką Świder w miejscowości Wólka Dłużewska niedaleko Siennicy. W scenerii prawdziwej dawnej polskiej wsi czekało na nas wiele atrakcji. Dzieci mogły zobaczyć i  doświadczyć jak żyli i pracowali dawniej ludzie. Poznały tradycyjne prace w gospodarstwie wiejskim takie jak: pranie na tarze w bali, młocka cepami, wianie zboża, wykonanie dywanika na prawdziwych, starych krosnach. Bardzo spodobało się dzieciom wyrabianie i pieczenie chleba, w które włożyli mnóstwo energii i serca, bo upieczony chleb był bardzo pyszny, pachnący i szybko znikał. Sukcesem zakończył się również  wyrób masła i  białego sera. Ciężka praca na zajęciach była przeplatana zabawą na drewnianym placu zabaw. Wyjazd zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem przy własnoręcznie wyprodukowanej żywności i upieczonej na grillu kiełbasce. Było super!!!!! Już planujemy wyjazd jesienny. Dziękuję bardzo rodzicom za transport i wspólnie spędzony czas.

ZDJĘCIADolina Bobrów

Wieczór filmowy klas V i VI

Dnia 18 czerwca 2018 r.  w naszej szkole odbył się wieczorek filmowy uczniów klas V i VI. Na ten wyjątkowy wieczór dzieci wybrały filmy, które ich interesują. Następnie wspólnie je oglądały podczas degustacji pizzy. Było też wspólne śpiewanie karaoke.

Wieczór filmowy zorganizowały panie wychowawczynie: Anna Kowalczyk i Elżbieta Jankowska. Celem spotkania była integracja uczniów oraz kreatywne spędzanie wolnego czasu. Dzieci wróciły zadowolone do domu. Czekamy na następny taki wieczór.

ZDJĘCIAWieczór filmowy 2018

Dzień języków obcych       

12 czerwca 2018 r. pani Elżbieta Jankowska - nauczycielka jęz. angielskiego i pani Mirosława Rek - nauczycielka języka rosyjskiego przygotowały wraz z uczniami "Dzień języków obcych". Uczniowie: Emila Śpiewak i Mateusz Kaska przedstawili nam informacje w formie prezentacji o Anglii i Rosji.  Tego dnia wysłuchaliśmy recytacji o dwóch państwach oraz wielu piosenek zarówno w języku angielskim jak i rosyjskim. Publiczność wzięła również udział w konkursie z wiedzy o Anglii i Rosji. Furorę zrobiła gimnastyka "po rosyjsku". A w czasie długiej przerwy wypoczywaliśmy w rytmie obcojęzycznych utworów.

 

ZDJĘCIADzień języków obcych

Podziękowania popiknikowe

W imieniu swoim oraz Rodziców i Uczniów serdecznie dziękuję wszystkim, którzy gościli na naszym pikniku, a także tym, którzy  nas wsparli:

Księdzu Klaudiuszowi,

Panu Darkowi Araźnemu,

Panu Mariuszowi Wieczorkowi i jego pracownikom,

Panu Andrzejowi Gałązce i jego pracownikowi,

Panom policjantom z Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim;

Pani Paulinie Kaim,

Pani Justynie Piwek i Renacie Klimek za warsztaty decupageu,

Panu Pawłowi Mielcarzowi,

Firmie Dax Cosmetics, firmie Bell oraz firmie Skoda, a także PKO Bank Polski oddział w Mińsku Maz.

 

Jako dyrektor szkoły szczególnie dziękuję:

Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły Podstawowej w Ładzyniu,

Absolwentom, którzy stawili się do pomocy,

Ojcom, którzy zgłosili się na poranną zbiórkę,

Uczniom, którzy pomagali od godziny 8:00 do 20:00,

Wszystkim, którzy zmęczeni, ale uśmiechnięci sprzątali po imprezie,

Tym, którzy są zawsze – już od ośmiu lat ;)

Mamom i Tatom, którzy szykowali stoiska  i gorliwie je obsługiwali,      

Mamom, Tatom i Dzieciom, dla których najważniejsza była wspólna radość i zabawa,

Rodzinom (bliższym i dalszym), które chciały wesprzeć swoich bliskich, a dzięki temu naszą społeczność.

Dziękuję także swojemu mężowi, synowi i córce,  że pokazali, jak ważne jest rodzinne wsparcie, a że przykład idzie z góry, dlatego sobie pozwoliłam :)

Serdecznie dziękuję, Magdalena Kożuch - dyrektor Zespołu Szkolnego w Ładzyniu